Jedna z ciekawszych ras psów

Mastif tybetański jest nader śliczną a także niezwykle autentyczną rasą czworonogów, jego szczeniaki oceniane są jako nadzwyczaj cudowne oraz kolokwialnie pisząc miłe psy.

zoologiczny.sklep.pl

Autor: Pets Adviser
Źródło: http://www.flickr.com
Sama rasa jest zaliczana do gromady tak zwanych molosów w modelu górskim, wyhodowana została ona w Tybecie do zapędzania zwierząt a także stróżowania, oprócz tego obecnie, hoduje się taką rasę w charakterze psa (polecamy transportery dla psów) na wystawy oraz psa stróżującego.

Szczeniaki tibetana mastiffa są pieskami o niewymownie dynamicznym charakterze, przejawiające tendencję do przewagi. Jednak, są to niezwykle miłe i skore do zabawy psy. Nawet po dłuższym okresie karmienia, nasz mastif tybetański może ukazywać ochotę na uciechę (więcej na ten temat tu).

Jeśli akuratnie podejdzie się do hodowli oraz edukowania tego psa, potrafi on być bardzo łagodnym psem, dostosowującym się do poleceń, obrońcą a także bystrym towarzyszem życia.

Bez wątpienia rasa tibetan mastiff|tego psa to jedna z najbardziej inteligentnych a także w najwyższym stopniu czujnych ras czworonogów, sporadycznie przejawiającej zachowania agresywne, chociaż jest to również rasa nieufna a także wyspecjalizowana w reagowaniu na możliwe niebezpieczeństwo.

tibetan mastiff

Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com

Powinno się więc kupić sobie takiego psa, naprawdę może on okazać się przewybornym oraz lojalnym towarzyszem.

Panuje wiele niedomówień na temat historii mastifa tybetańskiego. Przyczyn tego stanu należy szukać w tym, iż Tybet przez lata tkwił w sporej izolacji od pozostałych narodów, tak więc prawda nie do końca jest odkryta. Można jednocześnie zaprezentować najbardziej zasadne fakty.

Rodzima nazwa („do khyi”), to znaczy psa „trzymanego na uwięzi”. Taki zwrot dosyć trafnie oddaje użytkowość takiego zwierzęcia. W nocy bowiem chronił on zwierząt hodowlanych, natomiast podczas dnia musiał być przywiązywany, ponieważ potrafił być niezwykle agresywny. Arystoteles na przykład wspominał „psy indyjskie” (odpowiadające dogowi tybetańskiemu), które z Tybetu trafiły do Indii. Stamtąd szybko rozprzestrzenił się na tereny Persów.

Comments |0|

*

Legend *) Required fields are marked
**) You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Category: Bez kategorii
Tags: , , ,