Gdzie nabyć rasowego psa?

Każdy posiadacz kotka czy psiaka z pewnością chciałby, aby jego zwierzę poza tym, że nie potrzebuje ciągłej, niezwykle kosztownej opieki i jest zdrowe, budziło powszechny podziw. Niezwykle często na spacerze zobaczyć można by pięknego, pełnego witalnych sił psa, który wielokrotnie zachęca do pozytywnych, pełnych zachwytu opinii, które sprawiają na pewno niezwykle dużo radości właścicielowi.
Jedyne miejsce, w jakim moglibyśmy nabyć nowego pieska jest hodowla zwierząt.

hodowla zwierząt

Autor: California Department of Fish and Wildlife
Źródło: http://www.flickr.com
Związek Kynologiczny, który skupia pasjonatów hodowli konkretnej rasy, również poprowadzi krok po kroku tak, żeby bez ryzyka i bezpiecznie kupić psa, z jakiego będziemy niezwykle zadowoleni. Coraz częściej hodowle posiadają strony internetowe, na jakich moglibyśmy znaleźć konkretne dane, które dotyczą szczeniąt i formalności zakupowych oraz dane adresowe hodowli. Metryka jest to dokument, który poświadcza rasowość psa. Posiada ona pieczęć oddziału i podpis jego przedstawiciela, dane psiaka, dane jego posiadacza i hologram związku. HodoWCa ją otrzymuje tuż po kontroli urodzonego miotu.

Potrzebny jest Ci bieżący tekst (zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-kuny/53) na powyższy temat? Wystarczy, że klikniesz na poniższy link i na kolejnej stronie wyszukasz wszelkie niezbędne wątki.

Rodowód jest to rozszerzenie metryki o kolejne pokolenie oraz dodatkowe dane. Mając powyższe dokumenty zarejestrować moglibyśmy psa w związku kynologicznym. Nabywając rasowego psiaka każdy chciałby posiadać gwarancję, że ten szczeniak będzie należał do konkretnej rasy.

Zawiera informacje, które dotyczą rodziców szczeniaka, ich osiągnięć, szkoleń jakiego rodzaju przeszły w trakcie swojego życia oraz badań. Wyrobienie tego typu dokumentu jest dobrowolne oraz nikt nie może nas zmusić, abyśmy tego typu dokumenty mieli. Należącego do nas psa nie musimy poddawać także dalszej hodowli jeżeli sobie tego nie życzymy, wtedy nie uczestniczymy z nim w wystawach. Jest to dokument, który potwierdza, że nasz psiak nie wywodzi się z miejsca przypadkowego, lecz zrodził się w realnej hodowli oraz jest wynikiem przemyślanej oraz dobrze prowadzonej pracy hodowlanej właściciela.

Zapewnia nas, że kupowane przez nas zwierzę i jego przodkowie wolni byli od genetycznie uwarunkowanych wad budowy oraz bardzo częstych dolegliwości. Hodowcy, którzy posiadają zwierzęta z rodowodem od samego początku, więc od urodzenia, zazwyczaj niezwykle troszczą się o swe maluchy.

Comments |0|

*

Legend *) Required fields are marked
**) You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Category: Bez kategorii
Tags: , , ,