Każdy, kto decyduje się na przygarnięcie czy kupno kotka, musi zadbać o to, aby prawidłowo się rozwijał

Kotki są słodkie oraz zazwyczaj puszyste. Oczywiście, muszą też prawidłowo jeść.
Czasy, kiedy zwierzęta domowe (koty oraz psy) karmiono pozostałościami ze stołu, dzięki Bogu pomału odchodzą do lamusa.

kotki

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach kochający właściciele zwierzaków zdają sobie już sprawę z tego, że to dla ich nowych członków rodziny nie jest zdrowe. dieta psów i kotów różni się. Oprócz tego inaczej odżywia się szczeniaczki i kociaki, a inaczej dorosłe już zwierzaki.

Interesuje Cię przedstawiany tekst? Jeśli tak, to nakłaniamy do kliknięcia tutaj. To warte uwagi optymalne źródło (https://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-koty/55), które też zapewne Cię zaabsorbuje!

Zatem należy kupić dobre karmy od znanych producentów. Wówczas nie będzie trzeba się niepokoić, co oraz w jakiej ilości gotować. Oprócz tego zaoszczędzimy również masę czasu. Można wybrać karmę mokrą lub suchą. U kociąt zwykle lepiej sprawdza się karma mokra. Powinna ona rzecz jasna zawierać sporo mięsa, ale również często rybę i warzywa, by mózg naszego ulubieńca rozwijał się jak należy. Potrzebne są również witaminy i inne mikroelementy. Jeżeli kocia karma, którą daliśmy naszemu słodziakowi, nie służy mu, to najlepiej ją zmienić. Szczególnie jeżeli nasz maluch dostaje po niej biegunki. Widocznie jakieś składniki mu nie służą lub jest na nie uczulony. W większości sklepów zoologicznych możemy kupić małe porcje z różnych firm, by móc je po kolei wypróbować. Pozostańmy przy tej, która najbardziej mu smakuje.

Istotne, aby wspierała jego zdrowy rozwój, mocne zęby i błyszczącą sierść. Karmę trzeba także odpowiednio dopasować do wieku. Inne minerały oraz składniki odżywcze potrzebuje mały kociaczek, a inne dorosły już kot. Musimy o tym pamiętać.

Comments |0|

*

Legend *) Required fields are marked
**) You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Category: Bez kategorii
Tags: , , ,