W naszym kraju rozwija się świetnie biznes polegający na hodowaniu cielaków na mięso

Na naszym kontynencie i na całym świecie są państwa, w których hodowla cieląt bierze się z tradycji i zapewnia spore zyski.

Pies

Autor: Micolo J
Źródło: http://www.flickr.com
powiększenie - zwierzęta

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
W naszym kraju cielęta były zawsze trzymane przy matce. Po pewnym czasie były zabijane i przeznaczano je na mięso na pożytek bliskich. Tak było w latach, gdy każdy niemal rolnik posiadał jedną albo maksymalnie kilka krów. Dzisiaj standardy się zmieniły i większość rolników się specjalizuje. Jedni inwestują w warzywa lub zborze, a pozostali choćby w wypas cieląt. Wybór konkretnej drogi oraz konsekwentne rozwijanie się w tym kierunku jest bardziej opłacalne.

Intrygują Cię przeróżnego typu inne wiadomości (https://alpaki.pl/jak-hodowac-alpaki/)? Fantastycznie, gdyż masz możliwość przejść na nową witrynę i tam przeanalizować precyzyjne posty.

Poza tym hodowla cieląt nie wymaga nazbyt dużego nakładu własnego (pieniędzy) ani żadnych wymyślnych urządzeń. Latem trzyma się je zazwyczaj na świeżym powietrzu razem z matkami, gdzie piją ich mleko. Później są wprowadzane do budynków, gdzie podaje się im wysokobiałkową paszę. I to w sumie koniec zadania. Rzecz jasna musimy dbać o to, żeby cielaki nie dopadła jakaś choroba. Prócz tego przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu hodowli trzeba poczytać o kilku rasach. Najczęstsze w naszym kraju są Limousine. Nie chorują one, nie ma trudności przy porodzie. Na dodatek szybko rosną i WCześnie osiągają dojrzałość hodowlaną.

Popularne bywają również Simentale (długowieczna użytkowość mleczno-mięsna) oraz Charolaise (są dobre do intensywnego opasu oraz szybko przybierają na wadze, jednak będziemy musieli im pomagać przy porodzie). Musimy rozpatrzeć wszystkie za i przeciw. Decyzji nie powinniśmy podejmować bez namysłu. Jednak na pewno jej nie pożałujemy.

Comments |0|

*

Legend *) Required fields are marked
**) You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Category: Bez kategorii
Tags: , , ,