Pieseczek w mieszkaniu – w jaki sposób się przyszykować?

Decyzja o przyjęciu psiaczka do domku to niezwykle ważny moment. W końcu przyjmujemy nową istotkę do naszego domu, jaka spędzi z nami paręnaście lat.
Dużo osób przystępuje do przygotowań jakby od końca, zatem zakupu błahostek (zabawki głównie) – nierzadko potem nie wystarczy czasu na ważniejsze rzeczy.

Pani z psem

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Parasole

Autor: Julia
Źródło: http://www.flickr.com

Ochroń mieszkanie – to najistotniejsza kwestia. Powinniśmy przespacerować się po wszystkich pomieszczeniach jak też zastanowić się, które fragmenty mogą zaszkodzić psiakowi. Na pewno powinniśmy ochronić wszelakie części elektryczne – gniazdka. Części owe najlepiej wykluczyć z terenu działań psiaczka tak, ażeby nie miał do nich dojścia. Drugim istotnym punktem są wszystkie odstające części jak też ostre krawędzie. Szczeniak na pewno będzie ciekawy świata oraz postanowi wszystko skontrolować, powąchać i spróbować. Ostatnim punktem są obiekty, które mogą być trujące dla czworonoga. Szczególnie należy zastanowić się nad roślinami w domu – mnóstwo z nich może być dla psiaczka toksycznych.

Szukasz kolejnych wiadomości na ten interesujący temat? Zapraszamy więc do przejścia do innej witryny. Jak to uczynić? Wejdź na hiperłącze do www (http://zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-jastrzebie/110).

Rośliny możesz umiejscowić poza zasięgiem psiaczka bądź ewentualnie skryć w pomieszczeniach, do których psiak nie będzie miał dojścia.

Na liście obowiązkowych zakupów musi się wziąć pod uwagę miski (na wodę i karmę, najlepsze są masywne, których psiaczek nie wywróci wespół z zawartością) a także legowisko. O ile psiaczka nabywamy w hodowli (sprawdzonej), wtenczas razem z psiaczkiem otrzymamy jego książeczkę zdrowia.

Winna tam być informacja o następnych, wymaganych zabiegach (odrobaczanie czy szczepienie). Należy wcześniej wybrać swojego weterynarza – zapytać o ceny zabiegów jak też pozostałe kwestie logistyczne.

Comments |0|

*

Legend *) Required fields are marked
**) You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Category: Bez kategorii
Tags: , , , ,