Jakiego rodzaju posłania są niezwykle estetyczne i bardziej wygodne dla czworonoga?

Fachowcy przekonują, że Wybór posłania dla psa jest tak samo ważny, jak przygotowywanie mebli do własnej sypialni. Nie jest to jednak zbyt proste, ponieważ dostępny na rynku asortyment jest bardzo bogaty.

Jednym z najbardziej istotnych kryteriów jest ilość dostępnego dla psa miejsca oraz, co także za tym idzie, wielkość konkretnego legowiska. Jeśli posiadamy szczeniaka, prawdopodobnie wystarczyłaby mała poduszka, jednak jeżeli nie interesują nas rozwiązania chwilowe, warto jest nabyć od razu większe legowisko tak, żeby posłużyło psu przez dłuższy czas. Jeżeli z kolei mamy dojrzałego psiaka oraz to dla niego chcemy kupić posłanie, wystarczy tylko zmierzyć jego długość i kupić legowisko większe o ok. 15 centymetrów. W taki sposób będziemy mieli gwarancję, że psiak będzie mieć wystarczająco dużo miejsca, aby zwinąć się w kłębek lub przeciwnie – rozprostować Kości po pełnym różnego typu atrakcji dniu.
koszt

Autor: *sax
Źródło: http://www.flickr.com

Pani z psem

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba pamiętać, że rozmiar posłania to nie jedyny czynnik, o którym należy pamiętać przy jego wyborze.

W tym tekście znajdziesz interesujące informacje, lecz odszukaj także (https://alpaki.pl/alpakoterapia/) pozostałe artykuły na prezentowany temat. Na pewno będą ciekawe.

Równie istotny jest także jego kształt. W sprzedaży istnieją posłania tradycyjne (kwadratowe czy też prostokątne) i modele w mniejszym stopniu typowe. Przy wybieraniu legowiska należy mieć pewność, że czworonogowi będzie na nim zwyczajnie wygodnie. Najbardziej popularne oraz najtańsze są posłania tekstylne. Są one do nabycia w wielu rozmiarach a wybrane modele mogą mieć zdejmowane pokrowce.

Niestety ich wadą jest to, że mogłyby się szybko brudzić oraz nie wyglądają za estetycznie. Bardziej korzystne są legowiska w kształcie budy, jednak są one sporo droższe. Są jednak porządnie wykonane i znacznie praktyczniejsze.

Comments |0|

*

Legend *) Required fields are marked
**) You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Category: Bez kategorii
Tags: , , , ,