Jak można kupić szczeniaka oraz co musi zapewniać i przekazać hodowca?

Dowolna rasa psa posiada swoją charakterystykę. Dotyczy to nie tylko wyglądu, lecz również osobowości oraz zdrowia. Z tego też powodu wybierając psa powinniśmy być świadomi, że jest to żywa istota.

Moment wyboru konkretnego czworonoga jest bardzo ważną chwilą, zarówno dla wybierającego, jak i dla samego psiaka.
pasożyt w widoku mikroskopu

Autor: AJ Cann
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli przykładowo interesuje Cię oWCzarek niemiecki długowłosy, to należałoby pamiętać, że są tylko dwa sposoby, w jakie mogłabyś go nabyć. Możesz go kupić od osoby, która zawodowo zajmuje się sprzedażą szczeniaków lub od hodowcy. W wypadku tej odmiany chyba nie trzeba poszukiwać ich w schronisku, gdyż szczeniaki owczarka niemieckiego długowłosego są bardzo popularne i często hodowane. Wybór źródła pochodzenia szczeniaka w znacznej mierze jest zależny od celu, dla którego go nabywamy. Jeżeli chcemy zwyczajnie mieć swego towarzysza, zapewne zdecydujemy się na sprzedawcę. Jeśli jednak psiak musi być wystawowy, to jedynym prawidłowym wyborem jest zakup u hodowcy. Trzeba w każdym przypadku zachowywać największą ostrożność. Ani pies (zobacz: jak zadbać o stawy psa) nie zna nas, ani my sprzedawcy. Psiak może ugryźć, z kolei sprzedawca (oczywiście teoretycznie) – oszukać.
Profesjonalnego hodowcę poznamy po tym, że w każdym przypadku będzie służył pomocą, a wszystkie boksy będą czyste. Osoby, którym zależy jedynie na pieniądzach nie dbają o tego typu rzeczy. Dlatego też należy upewnić się, w jakich warunkach żyje nie tylko sam szczeniak, lecz również jego rodzice oraz wszystkie psy w danej hodowli. Jeżeli sprzedający ma czyste zamiary, musi dać nam tego typu okazję.

Przy dokonywaniu transakcji powinniśmy otrzymać nie zaledwie szczeniaka oraz jego papiery, lecz również dowód przeprowadzenia danej transakcji w formie tradycyjnej umowy.

Comments |0|

*

Legend *) Required fields are marked
**) You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Category: Bez kategorii
Tags: , ,