Kotki niekiedy potrafią uszczęśliwić wiele osób — należy o nie jednak dbać i odpowiednio karmić

Słyszy się, że pies jest najwierniejszym towarzyszem człowieka. Jednakże kotek również jest w stanie sprawić, że nasz dom stanie się radosny.
Zwykle słyszy się od różnych ludzi pogląd, że kociaki są złośliwe.

koty - płótno

Autor: Krzysztof Belczyński
Źródło: http://www.flickr.com
To kłamstwo. Wszyscy koci behawioryści przekonują, że kotki bywają jak dzieci. Kiedy się nudzą i nie mają czym się bawić, to zaczynają same wyszukiwać zabawę tam, gdzie nie wolno. Więc drapią meble, gryzą nogi od stołu oraz zrzucają różne przedmioty. Przecież kot to nie mebel. Jeżeli bierzemy do siebie zwierzaka, to należy być świadomym tego, że trzeba się z nim codziennie pobawić. Ale też czyścić kuwetę i odpowiednio karmić. Powinniśmy zatrzymać się dłużej na temacie karmy dla kotów. Musi być ona odpowiednio dobrana do wieku. Dla kociaków są całkowicie inne zestawy, bo potrzebują one o wiele więcej różnych mikroelementów oraz białek. Dorosły kot także potrzebuje urozmaiconej Diety. Warto więc na ten temat porozmawiać z weterynarzem.

Jeśli pragniesz wiedzieć dużo na ów temat, to wejdź na naszą nową stronę oraz dowiedz się i sprawdź (http://www.aquablendpolska.com/produkt/automat-do-pojenia-cielat-hl-100/) czegoś nowego o tym wątku.

Kocia karma musi być najlepszej jakości. Powinna mieć w sobie kwasy omega oraz różne witaminy. Powinna być również pyszna. Niektórzy mówią, że koty powinny jeść wyłącznie suchą albo mokrą karmę. Inni z kolei powtarzają, że można to mieszać oraz dawać im częściej suchą karmę, a przykładowo wieczorem — mokrą.

Powinniśmy samodzielnie wypracować najkorzystniejsze rozwiązanie w oparciu o obserwowanie naszego pupila. Co pewien czas można zmieniać smaki jego karmy i serwować mu smakołyki, które znajdziemy w ofercie niemal wszystkich firm, które produkują karmy.

Comments |0|

*

Legend *) Required fields are marked
**) You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Category: Bez kategorii
Tags: , , , ,