W jaki sposób nauczyć psiaka załatwiania się we właściwym miejscu?

Dla przyszłych właścicieli psów wybór suczki lub psa to często poważny problem. Niektórzy w takiej sytuacji sugerują się swoimi przyzwyczajeniami lub wcześniejszymi doświadczeniami z jedną lub drugą płcią.
Inni natomiast mają na baczeniu względy praktyczne, zatem m.

Zakupy przez internet

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
in. uciążliwości oraz zalety związane z posiadaniem psiaka danej płci. W wypadku domu z ogródkiem posiadacze zwyczajnie powinni mieć na uwadze to, że psy w odróżnieniu od suczek po ukończeniu pierwszego roku zaczynają zaznaczać swoim moczem teren w różnych miejscach. W praktyce znaczy to, że zwierzę „oznacza” wybrane krzewy, fragmenty trawnika czy sadzonki oraz będą one cyklicznie parę razy na dzień narażone na działanie jego moczu, a w konsekwencji rośliny niestety zaczną więdnąć. Są tacy posiadacze, dla których tego typu sytuacja jest nie do przyjęcia przez wzgląd na ich zaangażowanie w pielęgnowanie ogródka.

Tekst przedstawiający tę problematykę jest bardzo wnikliwy, jednak dobrze byłoby zbadać to pod innym kątem. My zalecamy to opracowanie (http://www.nadwigrami.pl/klub-sportowy,szkolka-jezdziecka.html).

Istnieją także właściciele, którzy priorytetowo traktują psiaka i tolerują niektóre niedoskonałości w ogrodzie.

Najbardziej istotne jest to, żeby w tego typu przypadkach dokonywać doboru świadomie mając na względzie wszystkie wady i zalety. Jeśli chodzi natomiast o bezpieczeństwo ogródka, można od szczeniaczka nauczyć tak psa, jak i suki załatwiania się w określonym przez nas obszarze. Wystarczyłoby tylko, żeby takiego psiaka jak dla przykładu owczarek niemiecki, około 10 minut po posiłku wyprowadzać w takie miejsce, żeby mógł w nim załatwić swe potrzeby. Jeśli będzie tak, że zwierzę samo wybierze inne stanowisko, trzeba w takiej sytuacji zebrać szufelką jego ekskrementy i wynieść je tam, gdzie chcemy, aby znajdowała się „psia toaleta”. Najczęściej jest to jakiś róg działki.

W wypadku, gdy pies się załatwi na podłożu utwardzonym, przykładowo na kostce czy płytkach chodnikowych, po wyniesieniu odchodów trzeba to miejsce starannie oczyścić tak, aby się pozbyć zapachu będącego dla psa mylną wiadomością o lokacji jego toalety.

Comments |0|

*

Legend *) Required fields are marked
**) You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Category: Bez kategorii
Tags: , , , ,