Na co uważać wybierając cielęta?

Najlepszym miejscem do zakupu cieląt są niepodważalnie sprawdzone fermy. Te fermy mogą polecane być przez znajomych hodoWCów lub takich, którzy zaopatrują się regularnie w materiał opasowy. Dobry sposób na kupno jest odnalezienie takiego akurat gospodarstwa i jego odwiedzenie.

materiały budowlane

Autor: Pavel P.
Źródło: http://www.flickr.com
cielęta

Autor: Furya
Źródło: http://www.flickr.com
Cieląt możemy poszukiwać w internecie oraz w prasie. Nie należy jednak wszędzie jeździć tam, gdzie jest bydło. Są tego typu fermy, które posiadają zamknięty cykl i cielęta nie są oferowane. Najlepiej jest zadzwonić wcześniej oraz spytać czy są jakieś sztuki do sprzedaży albo kiedy tego typu sztuki będą do nabycia. Dużo ferm posiada swe witryny internetowe, ale na nich nieczęsto są umieszczane anonse o sprzedaży cieląt. W dobrych miejscach cielęta dość szybko są rozchwytywane. Dane o handlu cieląt są bezcelowe, ponieważ systematycznie się to zmienia. Mądrze jest wybierać dosyć znaczne podmioty, które oferują dużą ilość cieląt. W takich miejscach każdy, kto szuka cieląt znajdzie na pewno sztuki, które mu odpowiadają. Dobrymi punktami do zakupu cieląt są gospodarstwa, które szczepią zapobiegawczo cielęta i są wolne od chorób, które zwalczane są z urzędu.
Nim zdecydujemy się na sztuki na opas, trzeba przyjrzeć się samej fermie, jak wyglądają budynki oraz jakie warunki tam panują. Należy się starannie przyjrzeć czy obejście jest czyste. Ma to na celu zbadanie w jakich warunkach trzymane są cielęta, a to może mieć niezwykle znaczny wpływ na zdrowotność zwierząt. Pamiętać o tym należy, że nie ma różnicy pomiędzy zwierzętami, które nabywane są w ośrodkach Skarbu Państwa oraz fermami prywatnymi. W obydwu takich miejscach można odnaleźć zwierzęta niezwykle dobrej jakości. Gdy rolnik ma już wybrane gospodarstwo, w jakim będzie kupował sztuki, musi zwracać uwagę na wygląd cieląt.

Cielęta, które zaraz po obejrzeniu wydają się żywsze, lepiej odkarmione, muszą zazwyczaj realizować wszelkie nasze wymagania. Po przybyciu na fermę należy zapytać czy zwierzęta (Polecam hurtownia artykułów dla zwierząt) niedawno były karmione. Cielętom najedzonym nie che się zazwyczaj ruszać.

Comments |0|

*

Legend *) Required fields are marked
**) You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Category: Bez kategorii
Tags: , , , ,