Jakie szkodniki mogą być w naszych kuchennych szafkach?

Niestety chętnych na nasze zapasy kasz, makaronów czy płatków zbożowych jest o wiele więcej, niż mieszkańców. Z czterech najczęściej występujących szkodników najtrudniejszy do wyeliminowania jest mól spożywczy.

Poza towarami mącznymi, uwielbiają również wiele innych produktów, dla przykładu suszone grzyby, warzywa i owoce, suchą karmę dla zwierząt, zioła czy herbaty. Swoim wyglądem przynosi na myśl mola odzieżowego, analogicznie się zachowuje, jest koloru brązowego oraz jest nieco większy, niż jego kolega z szafki w pokoju. Zwłaszcza po okresie letnim, kiedy mieliśmy pootwierane okna, trzeba zwrócić uwagę na zawartość swoich regałów, gdyż ten mól może nas odwiedzać znudzony menu znajdującym się u znajomych i już u nas pozostać. Z tego względu pułapki feromonowe na takie szkodniki należy zamieszczać w oddaleniu od otworów okiennych. Jeszcze większy od wspomnianego mola o srebrnych skrzydełkach lub skrzydełkach żółtawych, to prawdopodobnie mklik mączny, zatem najbardziej groźny szkodnik, który od razu saszetkę pęczaku może przerobić na kaszę mannę.
Kości

Autor: By PhotosEcosse
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo uwielbia także stary chleb lub ususzone do kotletów bułki bądź bułkę tartą. Z kolei mały, czerwono brązowy chrząszczyk to żywiak chlebowiec. On również uwielbia chleb, ale innego typu produkty mączne także. Aby się do nich dostać, jego niezwykle silne larwy bez trudu przegryzą papierową torebkę z płatkami.

Koniecznie przeczytaj artykuł (http://petkingdom.pl/dla-psa) na ten temat. Nie pozwól się prześcignąć innym! Popraw swoją wiedzę na ten temat.

Jeszcze inny chrząszczyk, o nieco mniej widocznej główce i brązowym korpusie, o wielkości ok. 4 mm, to trojszyk ulec. Występują one w magazynowych halach zbożowych i w paczkarniach takich przetworów. Możemy go przypadkiem sobie przynieść wraz z zakupami.

Ponadto dobrze byłoby wiedzieć, że dosyć szybko się zadomawia. Aby się skutecznie bronić przed tego typu szkodnikami, musimy nade wszystko dość często robić porządki w swych szafach.

Comments |0|

*

Legend *) Required fields are marked
**) You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Category: Bez kategorii
Tags: , ,